Женският национален отбор на България по волейбол регистрира третата си загуба в Лигата на нациите. Нашите отстъпиха с 0:3 гейма от домакина на първия турнир Турция в Анкара.

Звездната турска селекция влезе в мача като безспорен фаворит и очаквано стигна до чистата победа. "Лъвиците" направиха всичко по силите си, но успяха да затруднят туркините само във втория гейм.

Очаквано звездата на Турция Ебрар Каракурт беше най-резултатна в мача.

За три гейма тя заби 20 точки, като беше неудържима от защитата и блока ни. За България Гергана Димитрова отбеляза 8 точки, а Мирослава Паскова добави 7.

Така след първата седмица в Лигата на нациите българският тим, воден от Лоренцо Мичели, има 1 победа и 3 загуби. Българките сразиха Нидерландия с 3:2 гейма, но паднаха от Тайланд, Сърбия и Турция.

Следващият мач на България в Лигата на нациите е на 15 юни срещу друг колос в женския волейбол - САЩ.