Родният волейболен шампион при дамите - Марица (Пловдив), записа трето поредно поражение в групите на Шампионска лига.

Пловдивчанки отстъпиха с категоричното 0:3 (14:25, 15:25, 19:25) на румънския Търговище в зала "Колодрума".

По този начин волейболистките на Марица, които са тотален хегемон в родния шампион от няколко години, записаха трети пореден мач в Шампионска лига, без да спечелят и гейм.

Със същия резултат от 0:3 пловдивчанки загубиха от полския Чемик и от турския Еджачибаш, което съвсем логично отрежда на родния тим последно място в тази група без точков актив и с геймова разлика от 0:9. Видео от мача вижте тук >>>

Днес волейболистките на Марица така и не успяха да се противопоставят на своя румънски опонент, като загубиха убедително и трите гейма.

В първите два те допуснаха изоставане още след десетата точка и останаха съответно с актив от едва 14 и 15 точки в двата гейма.

В третата част интрига имаше до 15:17, след което с шест поредни точки гостите от Ръмъния се приближиха на крачка от победата, която заслужено взеха.