Родният волейболен шампион при жените - Марица Пловдив, стартира със загуба участието си в Шампионска лига.

Пловдивчанки загубиха гостуването си на френския Кан с 1:3 (24:26, 25:18, 7:25, 19:25) в първи мач от група "Е" на най-силния клубен турнир.

Страхотен мач за френския тим направи Мира Тодорова, която е продукт именно на Марица.

Тя реализира 18 точки, като демонстрира невероятна успеваемост от 81%. Над нея едиснтвено бе украинската й съотборничка Надя Кодола, която направи 20 точки и бе избарна за MVP.

Инче Марица стоеше отлично в първите два гейма, като по нищо не отстъпваше на френския си домакин. За съжаление обаче в третия гейм последва срив и той бе загубен доста тежко - 7:25.

Това сякаш пречупи българския тим, който въпреки немалката подкрепа от трибуните, не успя да се върне в срещата.

Другите два тима в тази група са руските Динамо (Москва) и Уралочка (Екатеринбург).

Снимка: CEV.eu