Българският национален отбор по волейбол за мъже до 21 години загуби с 0:3 (21:25, 22:25, 19:25) от Русия в първия си мач от втората фаза на световното първенство. Родните таланти стигнаха до Топ 8 на турнира, след като записаха две победи и една загуба в предходния етап.

Нашите са в група с руснаците, Бразилия и Полша, като първите два в класирането продължават към полуфиналите, а останалите два - за разпределение на местата от пето до осмо.

Българите започнаха добре и поведоха с 8:6, но при 14:14 съперниците направиха четири поредни точки, което се оказа решаващо за развитието на първия гейм.

Във втората част България пак потегли чудесно - 6:3, но Русия бързо изравни, а въпреки че играта бе равностойна до 18:18, "Сборная" се откъсна напред с 18:20, след което взе и тази част.

В третия гейм Русия наложи своята воля от самото начало и не допусна българите да се надяват на нещо повече.

Александър Николов с 12 точки бе най-резултатен за българския тим.

В другата среща Полша победи Бразилия с 3:1.