Франция сътвори феноменален обрат, за да намери място във финала на олимпийската квалификация в Берлин.

"Петлите" победиха Словения с 3:2 (13:25, 22:25, 25:14, 25:21, 15:9), след като изоставаха с 0:2 в първите два гейма.

Така французите очакват победителя от мача между България и Германия, за да решат кой тим ще отиде на Олимпиадата в Токио.

А по всичко изглеждаше, че място на финала ще намери Словения, поне след първите две част.

В тях словенците буквално прегазиха съперника. Измъчваният от вътрешни проблеми тим на Франция изглеждаше още по-объркан и сякаш всичко за него бе напът да приключи.

Тогава дойде повратният трети гейм, в който "петлите" демонстрираха перфектен волейбол. Атаките и блокадите на играчите в бяло бяха безпощадни, те спечелиха гейма на 14, а това имаше огромен психологически ефект.

Този трети гейм подейства като допинг на французите, които изиграха блестящо четвъртия и петия гейм, с което сътвориха невероятния обрат.