Хегемонът в женския ни волейбол - Марица (Пловдив), отново претърпя тежък провал на международната сцена.

Родният шампион загуби и четвъртия си мач в групите на Шампионска лига, като за четвърти пореден път не успя да вземе гейм.

Марица не само не взе гейм, но бе и прекалено далеч да го стори при поражението с 0:3 от турския Екзаджъбаш, с 14:25, 16:25 и 5:25 в отделните геймове.

Видео от мача вижте тук >>>

Най-сряскащо бе положението в последния гейм, когато родният тим унизително успя да спечели само пет точки. Първата от тях дойде при 0:5, а този ужасяващ гейм завърши с 10 поредни точки за турския тим.

Така Марица съвсем логично е на дъното на групата си с 0 точки и геймова разлика от 0:12.

Другият отбор в турнира без спечелен гейм е испанският Тенерифе, който обаче е изиграл мач по-малко до момента.