Женският ни национален отбор по волейбол записа осма поредна загуба в дебютното си участие в Лигата на нациите.

Този път момичетата ни загубиха от Турция с 0:3, при това доста тежко - 14:25, 9:25, 23:25 в отделните геймове.

Maчът в тайландската столица Банкок мина под тоталната доминация на туркините, които са и лидерки във временното класиране.

Особено тежък обаче бе вторият гейм, в който България спечели едва 9 точки, резултат, който рядко се вижда на такова високо ниво.

България показа стойностен волейбол едиснтвено в третия гейм, в който съперникът видимо намали темпото и подходи доста лежерно.

Най-резултатна в родния тим бе Гергана Димитрова с 11 точки, докато за Турция бе Ербар Каракурт с 18.

България заема последното 16-о място в лигата с осем загуби от осем мача, а утре момичетата ни се изправят срещу Доминиканската република, отново в Банкок.