Второ поредно поражение с 0:3 записаха националките по волейбол на България. Те участват в олимпийска квалификация в столицата на Япония - Токио, а след като вчера загубиха без да вземат гейм от Белгия, рано в неделната утрин сториха това и срещу Турция след ново 0:3 (20:25, 19:25, 15:25).

Утре е почивен ден на турнира, а във вторник идва пореден тежък тест за значително подмладения за това състезание тим на България. Тогава отборът на Лоренцо Мичели ще се изправи срещу състава на Бразилия.

ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Първите два гейма се развиха по сходен начин, като до голяма степен българките се държаха в мача до резултат 18:19 и после биваха отказани от опитния съперник. В първия гейм това стана след три безответни точки за туркините, а във втория те направиха серия от 6-1, с която увеличиха преднината си до 2:0.

Третата част бе и най-тежка за българките, които реализираха само 15 точки и не успяха да се противопоставят особено на Турция.

Радостина Маринова и Мирослава Паскова се отличиха с по 9 точки при второто поражение на нашите.