Идната сряда ще разберем кой измежду Александър Николов и Матей Казийски ще стане волейболен шампион на Италия. Своеобразната българска битка между Лубе и Трентино, където играят съответно младата звезда и живата легенда на спорта, ще бъде решена в пети мач, след като днес Николов и съотборниците му надделяха над гостуващият тим от Тренто с 3:1 гейма (25:18, 27:25, 20:25 и 25:16).

19-годишният Николов допринесе със 7 точки за победителите, като интересното бе, че голямата звезда на отбора Иван Зайцев въобще не попадна в състава на треньора Джанлоренци Бленджини за четвъртия мач.

ВИДЕО С ИЗЯВИТЕ НА БЪЛГАРИТЕ ВИЖТЕ ТУК >>>

38-годишният Казийски пък отново бе на висота, но въпреки това Трентино загуби. Спряганият за завръщане в националния отбор на България ветеран се отличи с 16 точки в събота вечер.

Матей преследва петата си титла на Италия, като и четирите досега са завоювани с настоящия му отбор - съответно през 2008, 2011, 2013 и 2015 година.

Мач №5 е на 17 май, а домакин ще бъде Тренто.