След два поредни загубени финала, бургаският Нефтохимик отново е носител на волейболната Купа на България.

В играния в Пазарджик финал, Нефтохимик победи Добруджа с 3:2 (25:21, 23:25, 25:21, 23:25, 15:11).

Така бургаският тим грабна общо петия си трофей в турнира. Последния дойде през 2018-а, като в последните две издания на турнира, Нефтохимик губеше финалните мачове от Хебър (Пазарджик).

Днешният финал се превърна в истинска драма, решена след пет изключително драматични и равностойни гейма.

През първата част шампионът Нефтохимик убедително поведе с 22:16, но допусна Добруджа да се доближи на само две точки при 23:21. Обрат обаче нямаше, защото бургазлии затовриха частта с 25:21.

Вторият гейм вървеше точка за точка, докато при 23:23 блокада подари геймбол на отбора от Дборич, а чудесна атака на Георги Манчев затвори частта с 25:23.

Следващите два гейма бяха доста сходни с втория, като двата отбора не успяваха да се откъснат един от друг до самия край. Третият отиде в сметката на Нефтохимик, а Добруджа с отлична играч в четвъртата част успя да прати мача в тайбрек.

В него по-големият опит и индивидуална класа в състава на шампионите оказаха влияние, като с 15:11 Нефтохимик си осигури триумфа в мача и турнира.