Селекционерът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов призна, че е много доволен от драматичната победа над домакина Китай с 3:2 на старта на Лигата на нациите.

"Много сме доволни от победата, защото това е първия ни мач на турнира.

Знаехме, че първата среща ще бъде много трудна. Китай играе много добре вкъщи и не очаквахме, че ще бъде лесно.

Както се вижда от резултата, те играха много добре и наистина бе равностоен мач. Започнахме добре в първия гейм, но след това мисля, че загубихме предимството си. Добрите неща дойдоха с някои смени в четвъртата част. Някои от момчетата ми влязоха от скамейката и промениха мача.

Играха наистина добре и ни помогнаха да спечелим този труден мач. Като цяло основната разлика в мача беше в атака. Мисля, че това бе основната причина за победата ни", сподели той.

Утре от 11 ч националният ни тим излиза срещу САЩ, а двубоят може да наблюдавате по MaxSport.