Четвърта поредна загуба без нито един спечелен гейм. Това е равносметката за волейболните национали на България след 0:3 срещу САЩ днес в Лигата на нациите. Като добавим към мачовете, в които нашите отстъпват на нула и този срещу Аржентина (1:3), то серията от поражения набъбва на общо пет.

А преди по-малко от две години, на 28 юни 2019, отново в този турнир, българите надделяха над този съперник с 3:1.

Противно на очакванията, играта бе равностойна до средата на първия гейм - 13:13. Тогава обаче американците вдигнаха оборотите и поведоха с пет точки за 15:20, а след това нямаха никакъв проблем да вземат и гейма след 19:25.

Българите оказаха сериозна съпротива на съперника през втората част, която започна с няколко смени във водачеството, след което равенството бе най-често срещан резултат. "Лъвовете" поведоха с 20:19, а след това стигнаха и до геймбол при 24:23, но три поредни американски точки убиха надеждата на нашите.

Третият гейм бе тотална катастрофа. В него българите стигнаха до едва 9 точки, като това е второто най-слабо представянето в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Единствено Австралия има по-лошо загубен гейм от 9:25, като това се случи по-рано днес, когато австралийците стигнаха само до 8 точки при загубата си от Канада.

Единственото хубаво нещо, което българите могат да извлекат като позитив е това, че утре участието им приключва с двубой срещу Словения. Към момента националите са предпоследни в класирането с 2 победи в 14 мача, а зад тях са единствено същите тези австралийци, реализирали само 8 точки в един гейм.

Гордан Люцканов с 9 точки и Георги Петров със 7 бяха двамата най-резултатни за нашите.