България записа поражение във втория си мач от втората фаза на Световното първенство по волейбол и значително намали шансовете си за топ 6 на планетата.

Националите ни загубиха от САЩ с 0:3 (20:25, 20:25, 18:25) в столичната "Арена Армеец".

По този начин американците спечелиха групата, след като записаха седма победа в седем мача от началото на шампионата и ще бъдат част от финалната шестица в Торино.

Надеждите на България за топ 6 минават през задължителна победа в утрешния мач срещу Канада и доста късметлийско и щастливо развитие  в другите групи, което да ни постави сред двата най-добри втори отбора в тази фаза на Мондиала.

Снимка: БТА

Двубоят започна равностойно, но САЩ дръпна с 3 точки в средата на първия гейм при 16:13.

Разликата се оказа непосилна за родните национали, като в края на частта тя нарасна, за да се стигне до 25:20 в полза на САЩ.

Вторият гейм започна добре за съперника ни, който поведе в началото му, а преднината стигна до 5 точки при 11:6.

Нещата започнаха да изглеждат още по-зле при 17:10, но тогава ас на Тодор Скримов даде началото на добра серия за България, която ни върна надеждите при 19:22.

Сили за повече обаче нямаше и американците отново спечелиха с 25:20.

Третата част отново протече по вкуса на американците, които за жалост бяха по-добрият тим през целия мач. Те я спечелиха убедително с 25:18 и дадоха сериозна заявка за световната титла.