Волейболният Нефтохимик удари ЦСКА с 3:2 гейма в първия полуфинален плейоф при мъжете. Драмата бе голяма, мачът - зрелищен, а серията обещава да е непредвидима.

Шампионите спечелиха в София с 25-19, 23-25, 25-23, 23-25, 15-12. Утре е вторият мач, на който отново е домакин ЦСКА. След това серията се мести в Бургас.

Само в първия гейм нещата изглеждаха рано-рано ясни, като гостите доминираха и не позволиха да бъдат застигнати.

След това дойдоха три поредни части, в които гонитбата бе до последния удар в гейма, като резултатът бе идентичен - ЦСКА два пъти и Нефтохимик веднъж взеха тези части на 23.

В решаващия пети гейм ЦСКА поведе с 12:11, след което допусна три груби индивидуални грешки и загуби двубоя. Играе се до три победи в петте възможни плейофни сблъсъка.

Другата полуфинална двойка е Хебър - Добруджа.