Шампионът Нефтохимик спечели дербито от волейболната Суперлига срещу носителя на Купата Хебър.

Бургазлии победиха с 3:1 (25:15, 22:25, 25:21, 25:17) и почти сигурно ще завършат редовния сезон на първото място.

Три кръга преди неговия край, Нефтохимик е първи с 50 точки и 17 успеха от 19 мача, докато Хебър е втори с 44 пункта и 15 победи.

Шампионите започнаха изключително силно мача, като в първия гейм разпиляха своя съперник, печелейки с убедителното 25:15.

Все пак гостите от Пазарджик показаха пробуждане през втората част, която бе доста равностойна. При 20:20 обаче Хебър направи страхотна серия, с която изравни резултата, печелейки гейма с 25:22.

Третата част бе идентична, но при 20:20 силната серия бе за Нефтохимик. Вече повели с 2:1, бургазлии сякаш обезвериха противника и нямаха пробелми в четвъртата част, оказала се последна в мача.