Българският национален отбор по волейбол загуби втората си среща в Лигата на нациите от САЩ с 1:3 (19:25, 25:22, 19:25, 20:25).

Така момчетата на Пламен Константинов имат победа и поражение от началото на турнира, а утре от 11 ч се изправят срещу Аржентина.

Българите започнаха по-концентрирано мача, които имаха преднина при първата техническа пауза (8:6). След прекъсването обаче американците се мобилизираха и стигнаха до обрат с 11:10 благодарение на добрата си игра на блок. Преднината им продължи да се увеличава до края на гейма, а грешките, които нашите волейболисти допускаха, значително подпомагаха съперника ни. Така логичното се случи и те взеха първия гейм с 25:19.

Вторият гейм отново започна по-добре за родните волейболисти, които направиха комфортна преднина от 12:9, а блокът на отбора работеше добре. Американският селекционер обаче взе навременно прекъсване, след което резултатъ вече бе 12:12. САЩ дори поведе, но "лъвовете" не се дадоха, а добрият ни блок и страхотният сервис на Тодор Скримов ни осигуриха гейма с 25:22.

Третият гейм започна много добре за американците, които поведоха с 8:4 при първото прекъсване. Съперникът ни изпълняваше страхотен сервис, с което затрудняваше посрещането ни. България успя до стопи изоставането до 2 точки при 16:18, но САЩ не изпусна развоя на частта и успя да я спечели с 25:19.

Страхотният сервис в четвъртия гейм отново носеше сериозни проблеми на посрещането ни. САЩ бе по-концентриран и в тази част, като в крайна сметка заслужено го спечели с 25:20.

След утрешния мач срещу Аржентина, за България предстои седмица почивка, след което следва турнир в "Арена Армеец", където наши съперници ще са Русия, Сърбия и Австралия.