Родният национален волейболен тим записа четвърта поредна загуба в Лигата на нациите.

България отстъпи на световния шампион Полша с 1:3 (25:22, 19:25, 25:27, 20:25) в китайския град Нингбо.

Така след вчерашната шокираща загуба от домакина Китай, българският тим има само един успех от пет мача, което му отрежда незавидната 13-а позиция в класирането.

Днес Полша излезе с изненадващ състав, без някои от основните си играчи. Това обаче в никакъв случай не означаваше, че световният шампион е слаб.

България изигра страхотен първи гейм, почти безгрешен и заслужено го спечели с 25:22, като преднината от три точки я натрупахме още в началото и умело я запазихме до края.

Във втория гейм обаче нещата се промениха. Полша заигра доста силно и нашите нямаха шанс, отстъпвайки с 19:25.

Това, за което България може да съжалява е третият гейм. Страхотна игра и от двата тима, а резултатът вървеше точка за точка. При 25:25 обаче поляците бяха по-концентрирани и измъкнаха тази част.

Последният четвърти гейм стартира ужасно и видимо обезверените българи изостанаха с 6 точки. В средата му поляците намалиха темпото и България стопи разликата, но само за кратко.

Световните шампиони бързо си върнаха аванса и спокойно приключиха срещата.

Следващият мач на България е утре, когато се изправяме срещу Франция.