Италия плаче след победа - 3:2 над Полша на мъжкото Световно първенство по волейбол. Домакините тихо отпадат и ще гледат решителните мачове днес и утре по телевизията.

"Скуадра адзура" имаше нужда от волейболно чудо, за да измести поляците, които в четвъртък си разделиха със Сърбия странен мач, който ги намести на 99% в полуфиналите.

Италия трябваше да не даде на поляците гейм или дори не повече от 24 точки, но още в първата част Полша спечели - 25:14, с което си гарантира полуфинал.

Там насреща е САЩ (21,15 ч българско време днес). Тимът на Щатите записа първата си загуба в петък вечер в мач без значение - 0:3 от Бразилия.

Селесао ще срещне Сърбия в другия полуфинал (17 ч наше време в събота), а финалът е в неделя вечер.