Хебър е само на крачка от влизане във волейболната Шампионска лига. Това стана факт след драматичен 135-минутен реванш с румънския Аркада (Галац), като спорът трябваше да се решава след "златен гейм".

Българският тим се класира за третия кръг на квалификациите след 3:1 гейма (27:25, 25:23, 17:25, 25:22) - резултат, който заличи загубата с 0:3 в първата среща в Пазарджик.

ВИДЕО ОТ ДРАМАТИЧНИЯ УСПЕХ ВИЖТЕ ТУК>>>

Така се изигра решаващият "златен гейм", в който момчетата на Камило Плачи показаха по-здрави нерви и спечелиха с 15:10.

Решителните моменти в двубоя дойдоха в четвъртия гейм. Аркада имаше преднина от 13:11, когато Трифон Лапков получи червен картон, а треньорът Камило Плачи веднага взе прекъсване.

Домакините водеха и с 17:14, но Хебър постигна решителен обрат до 25:22, за да достигне до "златния гейм".

Така шампионите ще трябва да преодолеят само още един съперник, за да постигнат голямата си цел и да се класират за Шампионската лига. Последното препятствие ще бъде излъчено от двубоя между Младост (Загреб) и Линдарен волей (Амрисвил), като швейцарците имат преднина от 3:1 след първата среща.