Матей Казийски пропусна шанса да се бори за пета световна клубна титла с Тренто, след като отборът му загуби с 2:3 гейма от друг италиански състав - Лубе Чивитанова, в полуфинала на Световното клубно първенство.

Българската звезда, завърнал се в отбора, с който спечели четири пъти отличието, завърши с 14 точки и отново бе един от най-силните на игрището.

Казийски обаче не успя да спре Лубе в драмата - 25-20, 22-25, 23-25, 25-20, 21-19, пратила съперниковия тим на четвърти пореден финал за световната титла.

Там отиде и бразилският Сада Крузейро, победил сънародниците от Натал в другия полуфинал в четири гейма (25-17, 25-20, 23-25, 25-16). Така мачът за титлата ще е повторение на този от 2019-а, когато италианците спечелиха с 3:1.

Двата финалиста - Лубе и Сада Крузейро, са господари на турнира с участие в 7 от последните 8 финала.

Бразилците имат три титли (2013, 2015, 2016) и загубен решаващ двубой през 2012-а. Лубе е с титлата от последното издание от 2019-а, а преди това загуби два поредни финала през 2017-а и 2018 г.