България допусна шеста загуба в Лигата на нациите, след като отстъпи с 0:3 (23:25, 14:25, 21:25) на лидера в класирането Словения. Волейболните ни национали не играха чак толкова слабо, но в крайна сметка словенските им съперници се оказаха прекалено трудна задача.

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Първата и третата част на срещата в японския град Фукуока бяха доста равностойни и завършиха с малка разлика. В първия гейм България поведе с 13:10, но след това словенците изравниха до 22:22, като успяха да поведат в резултата.

Гейм №2 също се движеше точка за точка докато не се стигна до 15:14 за нашите. Тогава Ян Козамерник застана да изпълнява начален удар и Словения реализира 10 поредни точки, печелейки с 25:14 и повеждайки с два гейма.

В третия гейм България изравни до 17:17 след добри сервиси на на Симеон Николов, но словенците отвърнаха също със силен начален удар, като серия от четири безответни точка се оказа ключова за развитието на играта и доведе до още един спечелен гейм за съперника.

Най-резултатен в мача бе Денис Карягин. Българският диагонал завърши с 14 точки. Аспарух Аспарухов и Георги Татаров добавиха по 6 точки.

За Словения Тончек Щерн и Клемен Чебул направиха по 13 точки, а Тине Урнаут завърши с 12.

България е с баланс 2-6, докато Словения е със 7-1. Нашите са четиринадесети от общо шестнадесет отбора.