България записа категорична загуба от Сърбия с 0:3 (19:25, 18:25, 26:28) на четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол за жени в Турция.

Голямата класа на европейските шампионки бързо си каза думата и те нямаха кой знае какви колебания в хода на сблъсъка, освен в последния гейм, където в края успяхме да намалим пасива си.

Загубата означава, че момичетата на Иван Петков ще заемат едно от местата от пето до осмо в надпреварата. Това ни се случва за първи път от 10 години.

В турнира записаха победи над Гърция, Финландия и Азербайджан, както и две загуби от Сърбия и по една от Франция, и Турция. В полуфиналите актуалните европейски шампионки ще играят с победителя от мача между Италия и Русия.

Най-резултатна днес за нашите бе Елица Василева с 18 точки, а Гергана Димитрова добави 10.

За победителките Тияна Бошкович завърши с 22 точки, а Бранкица Михайлович спомогна с 11.