Българският национален отбор по волейбол постигна голяма победа над Канада с 3:0 във Варна от Лигата на нациите - 25:22, 25:19, 29:27.

Нашите вдигнаха оборотите и записаха първи успех на родна земя в турнира, подчинявайки отбора, който вчера разби Бразилия с 3:0. Хората на Пламен Константинов показа прогрес още във вчерашния мач с Франция, а днес доказаха, че не е случайно.

Двубоят бе белязан от завръщането на Боян Йорданов, който игра много силно. Същото важеше и за Виктор Йосифов.

Първият гейм вървеше равностойно, но след 15-та точка канадците поведоха с три. После обаче нашите изравниха и след 20-та точка поведоха убедително и затвориха.

Вторият гейм започна страхотно за нашите. Те поведоха с 14:8 и държаха солидна разлика до самия край, за да поведат с 2:0.

Заключителната част също бе най-оспорвана и се реши в самия край, когато канадците изпуснаха и геймбол преди нашите да оформят убедителна победа.

Това бе четвърта победа за България в Лигата на нациите и така нашите се изкачиха на 12-о място. Канада е на седма позиция с шест победи.

По-рано днес лидерът Франция победи Бразилия с 3:0. Утре нашите се изправят срещу "кариоките" от 18:30 часа.