България на два пъти навакса изоставане в резултата, но в крайна сметка отново загуби във волейболната Лига на нациите. Този път националките отстъпиха в петгеймов двубой на Тайланд и след 2:3 (23:25, 25:22, 18:25, 25:22, 10:15) остават на последното шестнадесето място

Поражението бе пето поредно и общо девето за българките, които при успех днес щяха да изпреварят, макар и поне временно в подреждането, отборите на Франция и Южна Корея.

ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

България е с баланс 1-9 и 3 точки в актива си, докато споменатите два тима са с по 4 точки и 1-8. Тайланд пък е дванадесети с баланс от 3-7.

В края на първия гейм се стигна до равенство при 23:23, но две грешки на българките дадоха на съперника преднина в резултата след 23:25. Във втората част нашите се откъснаха напред с 19:15, а след това изравниха благодарение на 25:22.

Тайланд си върна самочувствието от първия гейм и след уверено представяне през целия трети такъв пак поведе в резултата (18:25). "Лъвиците" в крайна сметка успяха да пратят мача в тайбрек след стабилно представяне в гейм №4 и 25:22, но в петия гейм не поведоха нито веднъж и отстъпиха след 10:15.

Мирослава Паскова реализира 22 точки за България, а Мария Йорданова и Мария Кривошийска завършиха с по 16.

Утре предстои мач с Бразилия - лидер с 9 победи в 9 мача до момента.