Волейболистките на България постигнаха третата си победа в Лигата на нациите. Това стана факт след 3:0 (25:15, 25:13 и 25:21) срещу Доминиканската република в столичната “Арена Армеец”. Националките се радваха на сериозна подкрепа от трибуните и надиграха тотално съперника си, за да се поздравят с успех №3 от началото на надпреварата.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Те бяха повече от убедителни в първия гейм, в който се откъснаха на 12 точки от съперника за 20:8, след което го затвориха при 25:15. Втората част също започна перфектно за домакините, а преднината им достигна до 9 точки при 14:5, след което те отново спечелиха с повече от 10 точки разлика - 25:13.

Третият гейм бе най-оспорван, като в неговия край доминиканките съкратиха изоставането си 20:19, но серия от 6:2 за българките сложи точка на спора.

Мария Йорданова бе най-добра с 22 точки, докато Мирослава Паскова и Нася Димитрова добавиха по 10.

Гайла Гонсалес с 10 бе най-резултатна за загубилия тим.

България е с бланас 3-6 след девет изиграни мача, а в петък ще премери сили с Бразилия.