Волейболният Нефтохимик (Бургас) спечели третата си поредна Суперкупа на България.

Тимът на Найден Найденов затвърди тоталната си доминация в родния клубен волейбол, след трофеите от първенството и Купата на страната през миналия сезон.

Нефтохимик победи победи Монтана с 3:0 (25:21, 25:19, 25:21) в старозагорската зала "Иван Вазов".

Волейболистите на Монтана играеха в тази среща като финалист за Купата и вицешампион на страната и тръгнаха силно в първия гейм.

Нефтохимик обаче успя да дръпне в резултата в средата на гейма, която задържа и спечели с 25:21.

Втората част започна удар за тима от Бургас, който почти през цялото време имаше преднина от 7-8 точки, а впоследствие спечели с 25:19.

В началото на третия гейм ролите се размениха. Монтанчани оформиха стабилна преднина от самото начало. Грешки в атака обаче позволиха на Нефтохимик да изравни, а впоследствие да спечели гейма и мача.