Волейболният шампион Левски за втора поредна година спечели и Суперкупата на България.

В изключително драматичен финал столичани победи бургаския Дея спорт с 3:2 гейма и 25:21, 25:16, 23:25, 31:33, 16:14 в отделните части.

Левски успя да поведе с 2:0 във финала и сякаш бе близо до рутинна победа, но волейболистите на Дея спорт показаха страхотен характер и не бяха далеч от пълния обрат в срещата.

В първите две част Левски нямаше никакви проблеми, защото ги спечели на 21 и 16, а в третия гейм резултатът вървеше точка за точка и двата отбора бяха наравно при 22:22.

Ключови за спечелването на гейма от Дея спорт се оказаха две атака на Патрик Ламанец, благодарение на които геймът завърши при 25:23.

Най-драматичната част бе четвъртата. Тя се реши отвъд 30-ата точка, след като Патрик Ламанец донесе поредния геймбол за бургазлии при 32:31, а след това с отлична атака покрай блокадата, Димитър Василев прати мача в решителен пети гейм.

Там драма отново не липсваше, но в крайна сметка с 16:14 Левски успя да втори пореден път да грабне Суперкупата на България.