Националният отбор по волейбол отстъпи на Полша с 1:3 (21:25, 26:24, 18:25, 19:25) в Осака, в мач от турнира за Лигата на нациите.

Поражението не е изненадващо - съперникът е актуален световен шампион. Загубата е шеста за България в тазгодишното издание на надпреварата, имаме и три победи.

Изравнихме след лъвска битка за 1:1 гейма, като взехме втората част с 26:24, но последва полска ярост на игрището. Не стигнахме до 20-точковата граница в следващите два гейма и по-голямата класа на съперника ясно пролича.

Розалин Пенчев отбеляза 15 точки за България в Осака, а за Полша с 18 се отчете Давид Конарски.

Селекционерът Пламен Константинов започна мача в състав Петър Каракашев, Николай Пенчев, Розалин Пенчев, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов и Георги Сеганов.