В мач от втората фаза на Световното първенство по волейбол за жени България победи Тайланд с 3:2 (25:18, 22:25, 18:25, 25:22, 19:17).

Срещата бе една от най-дългите на шампионата в Япония и продължи малко над два часа. Нашите обърнаха след 1:2 гейма и се нуждаеха от четири мачбола във финалния пети гейм, за да затворят трудния двубой.

Заключителната част продължи цели 23 минути и можеше да иде в актива и на двата отбора. Победата е първа за България във втората фаза и ни нарежда на седмото място с 3 успеха и 5 загуби кръг преди края.

Най-резултатна за нашите бе Нася Димитрова с 28 точки, Гергана Димитрова добави 20, а Мирослава Паскова завърши с 19. За Тайланд Онума Ситирак наниза 24 точки.

Момичетата на Иван Петков нямaт шанс да се класират за следващата фаза, тъй като са с актив от осем точки. В последния си мач играят с опашкаря в класирането Азербайджан.

Срещата е на утре от 4:40 сутринта.