Женският ни национален отбор по волейбол спечели третия си мач от квалификациите за Олимпиадата в Токио.

Момичетата ни победиха Азербайджан с 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:22) в последния си мач от груповата фаза.

Така българките се сбогуваха с турнира. Шансовете за продължаване напред след мача бяха минимални, като минаваха през две загуби с 0:3 на Полша в оставащите мачове.

Те угаснаха напълно, когато полякините набързо поведоха с 2:0 срещу Нидерландия в следващия мач от групата.

Все пак воденият от Иван Петков тим завърши с квалификацията достойно - с победа.

Снимка: CEV.eu

Мачът тръгна зле за нашите, защото Азербайджан натрупа преднина от три точки още в самото начало. България обаче успя да изравни до първото техническо прекъсване, а в средата на гейма натрупа преднина от 15:11, която прерасна на 20:15.

Тогава обаче последва неочакван срив в тима ни и азерките успяха да изравнят до 22:22. За щастие разколебаването не се оказа фатално, защото две отлични атаки на Гери Димитрова ни помогнаха да затворим гейма.

Втората част бе доста равностойна, като двата тима се движеха точка за точка до средата, когато резултатът бе 16:16.

България обаче направи силна серия и поведе с 4 точки, които запази до края, за да затвори безпроблемно гейма.

Третият гейм бе сходен с втория. Разликата обаче бе, че след равностойна първа половина, преднина натрупа отборът на Азербайджан. Тя се оказа непосилна за момичетата ни, които пропуснаха да затворят мача с 3:0.

Логичното обаче се случи в четвъртата част, когато отборът на България затвърди надмощието си и спечели гейма с 25:22.