Женският национален отбор по волейбол на България продължава да изпитва доста трудности в Лигата на нациите, където участва за първи път.

Момичетата ни записаха седмо поредно поражение, този път от тима на Тайланд, който е домакин на групата ни в третия кръг на турнира.

България отстъпи с 1:3 (27:25, 20:25, 22:25, 22:25).

Двубоят започна чудесно и момичетата ни показа страхотни неща и най-вече доста характер в първия гейм, за да го спечелят драматично.

Последва обаче срив в нашата игра. В следващите два гейма тайландките рано взимаха преднината и я удържаха без проблеми до края.

Последният четвърти гейм се развиваше точка за точка, но до резултат 20:20. В края Тайланд отново направи разлика и спечели с 25:22.

Най-резултатни за българския отбор станаха Мирослава Паскова и Мира Тодорова с по 15 точки. Нася Димитрова добави още 12 точки.

Така България остава на последното 16-о място с актив от само една точка, 0 победи и 7 поражения.

Утре момичетата ни играят срещу Турция, а в четвъртък срещу Доминиканската република.