Женският национален отбор на България по волейбол стартира по най-добория начин участието си в Златната европейска лига.

Момичетата ни победи Словакия с 3:0 (25:14, 26:24, 25:15) в мач от група "В", играна в украинския град Запорожие.

Родният тим показа, че разполага с доста по-добрите и качествени волейболистки, като интрига имаше само и единствено във втория гейм.

В първия гейм момичетата ни започнаха много по-концентрирано и бързо натрупаха преднина, с който общо взето рано предрешиха изхода на частта.

Вторият гейм бе доста по-интригуващ, най-вече защото в играта на момичетата ни имаше доста грешки, които не им позволиха да вземат преднина. Почти цялата част вървеше точка за точка, като все пак българките я измъкнаха с 26:24.

Третият гейм бе сходна с първата, като момичетата ни бързо се откъснаха в резултата и нямаха проблем със затварянето на мача.

Следващият ни мач в Златната лига е след два дни, когато момичетата ни излизат срещу домакините от Украйна.