Националният отбор по волейбол за жени постигна четвърта поредна победа в предварителната си група на Златната европейска лига.

Момичетата на треньора Иван Петков победиха с 3:0 (25:21, 25:14, 25:22) отбора на Словакия в първия си мач от втория турнир в предварителна Група "B".

Срещата се игра пред 1000 души в зала "Колодрума" в Пловдив и бе първа за волейболистките ни пред публика от 2 години.

Родните състезателки имаха проблеми само в началото на първия гейм, но след това взеха аванс от 19:12, който бе намален от Словакия. В крайна сметка момичетата на Иван Петков спечелиха с 25:21.

Втората част бе изцяло в полза на България и бе затворена с 25:14. Третият гейм отново бе под диктовкатата на българките, но в края последва отпускане и той завърши с 25:22.

Най-полезна за българския тим бе капитанката Елица Василева с 13 точки (2 блока, 38% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане - +12). Христина Вучкова, която игра само до средата на втория гейм, добави още 10 точки (3 блока, 1 ас и 67% ефективност в атака - +8). За Словакия Никола Радосова завърши с 13 точки.

България ще бъде домакин и на финалната четворка на Лигата в Русе.

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Емилия Димитрова, Гергана Димитрова, Елица Василева, Нася Димитрова , Христина Вучкова - Жана Тодорова-либеро (Петя Баракова, Мирослава Паскова, Александра Миланова)