България загуби с 1:3 гейма от Германия във волейболната Лига на нациите при жените, като с това затвори и втория минитурнир от надпреварата.

Мачът в Арлингтън, Тексас, бе рано тази сутрин наше време, а в отделните геймове резултатът бе 19:25, 25:21, 21:25, 11:25.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ>>>

Началото бе силно за отбора на Лоренцо Мичели, като българките водеха в цялата първа половина на откриващия гейм, но след прекъсването при 16:16 допуснаха срив. Германките бързо се възползваха и не ни дадоха шанс в този гейм.

Във втория отново нашите влязоха с по-силна игра, като този път не допуснаха инициативата да мине от другата страна на мрежата.

Преднината им стигна до 22:18, след което връщане за съперника нямаше.

Ключовите минути в мача дойдоха при 1-1 гейма, в третия. България поведе мощно и вървеше към това да излезе напред в резултата, като водеше с 3-4 точки, включително при 18:14.

Но отново дойде срив, тимът ни някак загуби увереност и след 20:20 нещата отидоха в полза на Германия.

За да дойде гейм №4, в който ни отнесоха на 11 точки, а психологически изглежда българките вече бяха загубили срещата.

Мерелин Николова бе най-резултатна за тима ни с 18 точки. Така със 7 загуби в 8 мача и само две спечелени точки (от 3:2 над Корея), отборът на Мичели е последен в класирането от 16 тима.

Третият и заключителен минитурнир е в Хонконг, а там съперници на нашите са:

Китай (11 юни, 15:30 ч), Тайланд (13 юни, 8:30 ч), Бразилия (14 юни, 8:30 ч) и Доминиканската република (15 юни, 8:30 ч).