Българският национален отбор по волейбол за жени постигна втора поредна победа на Европейското първенство, което се провежда в четири държави.

В Монца момичетата на Лоренцо Мичели имаха някои трудности, но успяха да оправдаят ролята си на фаворит срещу Босна и Херцеговина - 3:1 гейма след 25:20, 25:19, 19:25, 25:18.

Така нашите повториха резултата от мача с Хърватия ден по-рано. В него проблемите бяха в началото на двубоя, а днес такива имаше в средата и в края, като на няколко пъти трябваше да бъде заличаван аванс на босненките.

Съперникът ни е сред аутсайдерите в групата, въпреки че вчера успя да победи Швейцария с 3:2 гейма.

Сега за България предстои най-трудния мач, който е срещу домакина и актуален европейски шампион Италия в събота от 22 часа. Другите ни съперници след това са Румъния и Швейцария. За осминафиналите се класират четирите най-добри отбора от четирите групи.

Най-резултатна за втори пореден ден бе Радостина Маринов с 19 точки. Мирослава Паскова добави 14, а Мира Тодорова 12.

За босненките най-много точки вкара сестрата на сръбската звезда Тияна Бошкович - Даяна, с 18. Едина Бегич добави 16.