Българският национален юношески отбор по волейбол до 19 години постигна убедителна победа на осминафиналите на Световното първенство в Иран.

Момчетата на Мартин Стоев се справиха лесно с отбора на Египет - 25:14, 25:22, 25:12 и са на заслужен четвъртфинал.

Нашите се представиха много убедително на сервис, като голяма заслуга за това има капитанът Владимир Гърков, който направи серия от асове.

Единственият оспорван гейм бе вторият, но и в него се видя по-голямата класа на българския тим.

Най-много точки реализира Гърков - 14. Синът на Владимир Николов - Александър, добави 12 точки. За "фараоните" най-резултатен бе Хазем Абдела с 10 точки.

Четвъртфиналът ще е много труден, тъй като е срещу фаворита Италия, който се справи лесно с Нигерия след 3:0 гейма.

Мачът между Италия и България е във вторник сутринта от 8:30 часа българско време.