Волейболните национали на България записаха втора поредна загуба с тайбрек. След като отстъпиха на Германия с 2:3 в Лигата на нациите, сега "лъвовете" загубиха със същия резултат и от домакина на турнира - Италия.

Така след четири мача нашите имат една победа (срещу Австралия) и три загуби (от Франция, Германия и Италия).

В първия гейм българите започнаха стабилно и поведоха с 6:4, но при първото техническо прекъсване вече бяха изоставащи - 6:8, а след това "адзурите" поведоха и с 6:10. Нашите се доближиха до 15:17, но след това така и не успяха да настигнат съперника и загубиха гейма с 19:25.

Аспарух Аспарухов се превърна в главно действащо лице във втория гейм, в който италианците водиха за кратко в неговото начало, но след 5:3 след поредица от блокове, България водеше дълго време. Срив при 18:14 позволи на домакините да намалят до 18:17 с три поредни точки, но благодарение на Николай Къртев и Аспарухов се стигна до 20:17, а в крайна сметка родните волейболисти изравниха след 25:20.

Третата част бе абсолютна италианска доминация. Скуадрата поведе с 4:14, а след това затвори гейма при 13:25.

Играта вървеше точка за точка през целия четвърти гейм, като двата тима фиксираха равенство при 20:20, а след това Аспарухов и Светослав Иванов направиха резултата 22:21 за България. После нашите поведоха с 24:22 и в крайна сметка след размяна на точки пак имаше равенство - 25:23 и 2:2.

В тайбрека Италия поведе от самото начало, а българските национали не успяваха да свалят разликата до по-малко от две точки и след 13:15 записаха втора поредна загуба - 2:3 гейма.

Радослав Парапунов с 22 точки и Аспарух Аспарухов с 19 бяха двамата най-резултатни волейболисти на България. За Италия Алесандро Микелето се отличи с 21 точки.

В петък на националите ни предстои мач с Канада.