Отзиви след загубата на България от Румъния с 74:77 точки в европейска квалификация за Евро'2015:   Константин Папазов (селекционер на България): “Причината за загубата търся в изключително слабото първо полувреме. Трябва да сме благодарни на публиката във Варна и характера, който показахме. Видяхте, че 25 точки стана разликата. Върнахме се, изравнихме за много кратък период, но изразходваните много физически сили и двете тройки на румънците в края ни нокаутираха. Независимо че Бранко Миркович върна тройка в техен стил. След загубата на Румъния от Исландия очаквах, че ще има такъв срив. Колкото и да се говори, колкото и да се повтаря - това е психика и играчите се влияят от тези резултати. Като че ли избързах с двете прекъсвания. Исках много рано да спра техния устрем. Отиваме с една единствена мисъл - как да върнем загубеното, пропиляното. Реално днешна победа ни гарантираше комфорт в Исландия. Сега ние трябва да отидем и ако претендираме - аз като треньор и те като играчи - трябва да отидем и да бием Исландия. Това e, няма две мнения по въпроса. Много трудно ще бъде, отборът на Исландия не е това, което игра тук. Едва ли втори път можем да повторим такова убедително превъзходство. Те също ще вземат мерки. Не можем нищо грандиозно да променим освен воля и характер. Това, което ми дава надежда е второто полувреме, което изиграхме днес. За следващия мач не можем да търсим нищо. След 24 часа пътуваме за Исландия. Мачът сега там вече става различен като философия, като отговорност. Виe видяхте две коренно различни лица на нашия отбор в рамките на една седмица. Ние сме с много ниска успеваемост, тези неща нокаутират.