"Пистънс" са в 2-и в Централната дивизия с 12 победи и 14 поражения, а над тях е "Индиана" с 20/4. Грег Монро добави 13 точки, 12 борби, а победата е първа за Детройт над Индиана като гост от девет срещи в Индианаполис.

Мачът вървеше през цялото време за гостите, като Индиана на четири пъти изравняваше. В четвъртата част те стопиха аванса до две точки 94:96, но така и не успяха да изравнят. Така Оклахома Сити остана единствен без домакинско поражение в 12 мача.

Лос Анжелис Клипърс се справи със Сан Антонио в един от най-оспорваните мачове на Запад, като Блейк Грифин вкара 27 точки и 11 успешни наказателни удара от 15 опита. Клипърс е водач в Тихоокеанската дивизия със 17/9 баланс, докато Шпорите остават 1-и в Югозападната с 19/5. Крис Пол добави 23 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Джамал Крофорд завърши със 17 точки при втория си мач като титуляр в последните 3 седмици.

Гостите прекъснаха серията си от четири поредни победи, а Тим Дънкан вкара за тях 17 точки и взе 11 борби. Тони Паркър напусна терена 5:09 минути преди края на третата част заради контузия в десния пищял с актив от 8 точки и 6 асистенции.

Бруклин Нетс отнесе Филаделфия със 130:94, като Джо Джонсън вкара рекордните за сезона десет тройки и завърши общо с 37 точки. Мрежите са 4-и в Атлантическата дивизия с 9/15, а Филаделфия е на последното място също там със 7/19.

Продължава трудният сезон за Лейкърс, като този път езерняците отстъпиха със 100:114 на неубедителния до момента Атланта Хоукс. Кайл корвър вкара три тройки през последната част на мача и изкова победата в завързаните моменти. Иначе Ал Хорфорд завърши с 19 точки за победителите, Пол Милсап завърши с 18, а Джеф Тагуе със 17 и 10 асистенции.

Кобе Брайънт вкара само 4 коша или 8 точки от 14 опита. Атланта има 13 победи и 12 поражения от началото на първенството, докато Лейкърс е с 11/13 в дъното на по-силната Западна конференция. Бостън Селтикс записа 12-а победа в 26 мача, като се наложи над Минесота със 101:97 и остава начело в Атлантическата дивизия.

Обновеният отбор на Келтите разчиташе отново на Джаред Сулингър, който вкара 24 точки и спечели 11 борби, включително и тройка 2:22 минути преди края на мача. Сулингър вкара 15 от точките си само в четвъртата част, а Айвъри Брадли завърши с общо 19.