ЛеБрон Джеймс стана първият баскетболист в историята, вкарал 40 000 точки н Националната баскетболна асоциация, след като записа 26 при загубата на ЛА Лейкърс у дома от шампиона Денвър Нъгетс със 114:124.

Крал Джеймс вкара с поднасяне във втората четвърт, с което стигна кота 40 000, а в таймаута, който последва, получи топката и почестите на залата за поредното си невероятно постижение.

Човекът, който от миналия сезон е №1 в историята на NBA като резултатност, записа паметната статистика "40 хиляди" в деня, в който лигата отбеляза 62 години от невероятните 100 точки в един мач на Уилт Чембърлейн. Това е нещо като празничен ден в NBA, а ЛеБрон "избра" именно него за постижението си.

Резултатът обаче бе за Денвър, а Никола Йокич - този проповедник на ефективния баскетбол, и отборът около него, изнесоха поредната лекция по това как се печели с дружни усилия.

Денвър изоставаше само 3 минути преди края, но обърна мача и победи, а сръбският лидер завърши с 35 точки, 10 борби и 7 асистенции. Майкъл Портър Джуниър направи трипъл дабъл с 25/10/10, а Джамал Мъри също даде голям принос с 24 точки и 11 рибаунда.

Така нощта принадлежеше на ЛеБрон като заглавия, но на шампионите като добавена нова победа в актива.

Те са вече с 42-19 за сезона, докато Лейкърс е 33-29.