Конгоанският център на Оклахома Сити Бисмак Бийомбо стресна съотборниците си и треньорския щаб на Тъндър, след като припадна на пейката по време на мач. 31-годишният баскетболист се строполи на земята при домакинството на Портланд Трейл Блейзърс, но за щастие не става дума за нещо сериозно.

Случката се разигра при таймаут, а Бийомбо бързо се изправи и с подкрепата на хора от щаба се прибра до съблекалнята. В залата моментално бе извадена количка, но тя не влезе в употреба.

203-сантиметровият африканец е почувствал момент на слабост и му е прималяло, като няма място за притеснения. Това заяви за ESPN треньорът на Тъндър Майк Дайнео след победата на неговия тим над Трейл Блейзърс. Оклахома Сити спечели със 128:120, а наставникът сподели пред медиите, че Бийомбо бързо се е съвзел, като на почивката се е шегувал с останалите играчи в съблекалнята.

Бийомбо играе в НБА от 2011 година насам, когато Сакраменто го избра под №7 в Драфта, но моментално го прати в посока Шарлът. Той е бил част от Хорнетс (на два пъти), Торонто Раптърс, Орландо Меджик, Финикс Сънс и Мемфис Гризлис.

Сезон 2023/2024 започна именно в редиците на Мемфис, където изигра 30 мача и в 27 от тях бе титуляр, но Гризлис го освободиха през месец януари, а през февруари подписа с Тъндър.

Изиграл е общо 829 мача в Лигата, като в тях средните му показатели са 5.1 точки, 5.9 борби и 1.3 блокирани изстрела.

Новият му отбор дели лидерската позиция в Западната конференция заедно с Минесота Тимбърулвс - с по 43 победи и 19 загуби.