Бостън Селтикс победи като гост Филаделфия 76 с 95:86 в плейофите на НБА след фантастична последна четвърт на Джейсън Тейтъм, който наниза 14 от 19-те си точки в мача тогава.

Асът поведе своите за драматичния завършек, след като Селтикс водеше с 16 точки, но допусна обрат и влезе в последната част с изоставане от две.

Но Тейтъм вкара две тройки, наниза още 4 точки от игра и 4 от линията за наказателен, за да измъкне фаворитът победата. И да изравни серията на 3-3 в полуфиналите на Изток. Мач №7 е в Бостън.

Съперник на финала в конференцията ще е Маями или Ню Йорк (3-2 за Маями и домакински шести мач в събота сутринта).

На Запад Никола Йокич нямаше намерение да допуска седми двубой, като поведе Денвър за убедителна победа в залата на Финикс - 125:100.

С това серията е затворена с 4-2 от Нъгетс, който чака съперника си във финала в конференцията от двойката ЛА Лейкърс - Голдън Стейт (предстои шести мач, 3-2 за Лейкърс).

Йокич записа 11-ия си трипъл дабъл само в плейофите и трети в тази серия - 32 точки, 12 асистенции, 10 борби. Сърбинът контролираше всичко на игрището, подпомаган от Джама Мъри (26 т.).

Звездите на Финикс Кевин Дюрант (23) и Девин Букър (12) имаха бледа вечер и това загаси Слънцата, които тръгнаха в плейофите с етикет на сериозен фаворит.