Брони Джеймс не записа нито секунда за Лос Анджелис Лейкърс във втория мач на отбора за сезона в NBA, но баща му игра - при това на обичайното си супер високо ниво. Синът на Краля ще трябва да изкара време и в един от сателитните тимове на Лейкърс - Саут Бей, който играе в G лигата за таланти. Смята се, че му е необходимо време, за да се адаптира към изискванията на NBA, но това ще става успоредно с минути, които ще му се дават в Лейкърс.

ЛеБрон бе основна фигура за трудната победа срещу един от големите конкуренти на Запад - Финикс Сънс. Победата със 123:116 бе изкована в края на третата и началото на последната четвърти, а дотогава резултатът вървеше точка за точка и гостите дори водеха.

Съставът им с Девин Букър, Кевин Дюрант и Брадли Бийл си е направо звезден, като тримата нанизаха 68 точки. Дюрант вкара 30, Букър добави 23, а Бийл завърши с 15.

Но насреща имаха Антъни Дейвис (35 точки, 8 рибаунда и 4 асистенции) и Джеймс, който завърши с 21 точки, 8 асистенции и 4 борби. Остин Рийвс изригна с 26 за Лейкърс, включително пет тройки от седем опита.

Голдън Стейт показва рано-рано, че отново ще е сериозен фактор в лигата - втора смазваща като разлика победа във втория мач на отбора. Този път Юта бе разбит в неговата зала със 127:86. Преди два дни го отнесе Портланд - 140:104, пак като гост.