Далас Маверикс попречи на Бостън Селтикс да ликува с шампионската титла в НБА още тази нощ. След като загубиха първите три мача от финалната серия, Лука Дончич, Кайри Ървинг и съотборниците им намериха сили да постигнат впечатляваща победа в двубой №4.

Пред своите фенове в "Америка Еърлайнс Сентър" Далас се наложи със 122:84 и остави интригата жива.

Дончич наниза 25 от своите 29 точки преди почивката, а Ървинг допринесе с 21 точки за успеха срещу бившия си отбор.

Бостън регистрира най-тежката си загуба в плейофите. До момента рекордното поражение на "келтите" беше с 33 точки от Лос Анджелис Лейкърс през 1984 година. Тимът пропусна и историческия шанс да стане първият, който печели с 4:0 във финала на НБА.

Треньорът на гостите Джо Мазула пък хвърли бялата кърпа още в края на третата част и извади титулярите. Така Бостън ще трябва да изчака поне до понеделник, за да сложи шампионската корона в НБА.