Денвър победи със 132:126 ЛА Лейкърс в мач №1 от финалите на плейофите в НБА на Запад, след като удържа щурма на гостите в последната четвърт. Преди нея Нъгетс водеше и с 14 точки, а в хода на мача авансът стигна и до 21.

Но нямаше нищо безоблачно в заключителната част, когато с два фаула на ЛеБрон Джеймс, Лейкърс намали до 126:129 при оставащи 1:12 минута до края.

Никола Йокич върна двете точки пак от линията за наказателен, а после ЛеБрон проби, но топката бе избита от ръцете му от Джамал Мъри, преди да я поднесе в коша за сигурни две точки. Йокич пак вкара 1 от 2 от фаула, а топката пак бе отнета от ЛеБрон под коша, с което времето изтече.

Двубой №1 от финалите на Запад бе голяма сцена за най-ярките звезди.

Йокич завърши с поредния си трипъл дабъл - 34 точки/21 борби/14 асистенции. Мъри помогна с 31 точки, Кентавиъс Колдуел-Поуп вкара 21, включително във важни моменти в края.

За Лейкърс Антъни Дейвис направи голям мач с 40 точки и 10 борби, а Джеймс завърши близо до трипъл-дабъл с 26/12/9.

Вторият мач отново е в Колорадо, където ще е и домакинското предимство на Нъгетс в евентуален двубой №7, ако се стигне до такъв при 3-3 в серията.

В четвъртък сутринта започва и финалът на Изток, в който Бостън приема Маями на старта на серията.