Изключителна драма с две продължения сътвориха отборите на Филаделфия 76-ърс и Чикаго Булс в НБА.

Двата тима трябваше да изиграят две продължения, за да излъчат победител, който в крайна сметка бе отборът гост от Чикаго.

Булс спечелиха срещата със 109:105, след като редовното време на мача завърши 91:91.

34 секунди преди края на четвъртата част Тайрис Макси вкара 91-ата точка за домакините, а до края и двата тима не реализираха по едно нападение, което прати мача в оувъртайм.

Първите пет минути допълнително време отново не излъчиха победител, защото резултатът на таблото бе 99:99, а решителна се оказа серия от осем поредни точки, която играчите на Чикаго направиха в края на втория оувъртайм.

Така те спечелиха със със 109:105 и продължават сериозната си битка за място в плейофите.

Филаделфия пък можеше да си гарантира участие на плейофите с победа тази нощ, но домакините ще почакат поне още един мач, за да гарантират своето трето място в Източната конференция.