Сакраменто Кингс загуби инфарктно гостуването си на Милуоки Бъкс с тройка със сирената - 142:143, като мачът бе със сигурност един от най-големите екшъни от началото на сезона в NBA. Първо заради сценария на самата игра и резултат.

Сакраменто стигна до овъртайм, след като ДеАрън Фокс вкара кош 1 секунда преди края на четвъртата четвърт за 128:128. А в продължението водеше с 6 точки, за да загуби с тройка на Деймиън Лилард от далеч, която дойде с последната сирена.

Кингс водеха със 142:140, като същият Фокс изпусна един от двата си фаула. Ако бе го вкарал, разликата щеше да е три точки, та дори тройката на Лилард пак да бе реализирана, това щеше да отвори още един овъртайм.

Александър Везенков имаше своята скромна роля в целия този епичен мач, като влезе в игра 6:24 мин преди края на третата част, когато отборът му изоставаше с 4 точки.

Българинът взе борба, вкара два коша (4 точки) и бе активен и с голямо желание, като остана на игрището до края на тази част. След това бе заменен от Кевин Хюртър и повече не се появи на терена. За малко повече от 6 минути, това бе, което MVP в европейския баскетбол за миналия сезон можеше да даде като принос - 4 точки, 1 рибаунд.

Големият екшън настана малко след излизането на българина, в началото на четвъртата част.

Тогава треньорът на Сакраменто Майк Браун се изстреля на игрището и пресрещна гневно един от реферите на мача.

Наставникът едва бе удържан от играчите си, като опитваше да достигне до съдията и ясно да му обясни ситуацията от секунди по-рано, когато не бе отсъден фаул срещу Фокс. А той наистина бе виден.

Снимка: AP/БТА

Изгониха Браун от мача, а той се появи бесен на пресконференцията си след поражението с лаптоп на масата пред него, като завъртя на видео епизоди от срещата и обясни на репортерите къде точно са сбъркали съдиите.

Сакраменто е 23-16 след драмата, а Милуоки - един от фаворитите за титлата този сезон, е 28-12 (19-3 у дома). Янис Адетокумпо завърши с 27 точки за победителите, Лилард вкара 29. Фокс бе най-резултатен за Сакраменто с 32.