Филаделфия 76 пречупи в голяма драма Маями Хийт със 105:104 в допълнителен play-in мач за място в плейофите на Националната баскетболна асоциация.

Така тимът от Фили влиза в първия кръг, където ще се изправи срещу Ню Йорк Никс, а финалистите от миналия сезон ще играят още една среща, за да се доберат до постсийзъна.

В нея Маями ще е домакин на Чикаго Булс в съботната сутрин. И докато там се решава последната плейофна квота на Изток, часове по-късно също в събота, Ню Орлиънс приема Сакраменто с Александър Везенков, за да се определи последният участник в плейофите на Запад.

Чикаго тази сутрин би у дома Атланта с убедителното 131:116.

Във Филаделфия обаче драмата бе голяма, а след първото полувреме феновете освиркаха своите. Те изоставаха с 12 точки (39:51), а гостите изглеждаха близо до квотата за плейофите. Въпреки че рано с травма имаше проблеми лидерът на Маями Джими Бътлър, който и през втората част очевидно не бе в най-доброто си състояние.

Завърналият се след травма лидер на Фили Джоел Ембийд обаче намери сили за силен завършек на мача - 23 точки и 15 рибаунда.

Никола Батум стана от скамейката и записа 28 минути, в които наниза 20 точки, а и направи изключително важен блок - 26 секунди преди края срещу Тайлър Херо от тройката, когато резултатът бе 99:96 за домакините.

Така двойките за плейофите са почти напълно ясни, с двете изключения на допълнителните баражи в съботната сутрин.