Една легенда се завърна на спортната сцена на България, но със сигурнос по не най-приятния начин.

Става въпрос за баскетболния ЦСКА, който се завърна на картата след дълго и болезнено 13-годишно отсъствие, но пък загуби тежко първия си официален мач.

"Червените" загубиха с 65:91 от Спартак (Плевен) в собствената си зала в местността "Къро" в столицата.

Гостите имаха тотална доминация на игрището, като още в първата четвърт успяха да поведат с двуцифрена разлика, която не изпуснаха, а само увеличаваха до самия край.

Така се стигна до краен успех с 26 точки разлика над водения от Росен Барчовски тим на ЦСКА, който не успя да зарадва феновете си.

Още първата част завърши с резултат от 24:10 за гостите, с което за всички стана ясно, че ЦСКА го чака много тежък мач, а разликата на полувремето бе от 25 точки при 49:24.

Третата част от мача бе единствената, която ЦСКА спечели, но шестте точки разлика при 25:19 се оказаха незначителни за общия ход на двубоя.

Спартак бе категоричен и в последната част, за да развали "червения" празник с победата от 91:65.

Най-резултатен в мача бе Барет Бенсън от състава на победителите с 21 точки, а за ЦСКА с най-много точки завърши Райли Оуенс - 17.