Александър Везенков няма да играе в плейофите на NBA в първия си сезон в лигата на най-силните в баскетбола.

Това стана ясно след загубата на Сакраменто с 98:105 от Ню Орлиънс като гост в прекия дуел, който трябваше да отведе в първия кръг на елиминациите единия от двата отбора. И така мечтата да видим за първи път българин в плейофен мач в Националната баскетболна лига, поне до догодина е замразена.

Напред отиват Пеликаните от Ню Орлиънс, а Везенков и компания остават извън битките в решаващата част от сезона, въпреки че в големи периоди изглеждаше така, че с лекота ще намерят място в плейофите. Лоша серия обаче обрече Кингс на допълнителни мачове, като първият бе спечелен (срещу Голдън Стейт), но за втория сили нямаше.

Сакраменто водеше след първата четвърт, а цялото първо полувреме бе изнесено върху раменете на Д`Арън Фокс, който записа 18 точки в първите две четвърти. Домакините пък бяха без звездата си и основен реализатор Зайън Уилямсън, който се контузи преди дни срещу ЛА Лейкърс.

Но Пеликаните са 6-0 срещу Кингс през сезона, показателно за това как този тим просто има навика да се справя с играта на Сакраменто. Шест мача, шест победи за Ню Орлиънс!

И сега тимът навакса отсъствието на Зайън с отборна игра и натрупа аванс, а Везенков записа 11 минути на игрището. Време, за което вкара 2 точки, взе две борби под кошовете и открадна топка за бърз преход на своя тим.

Но и 35 точки от Фокс, и 23 т., 14 рибаунда и 7 асистенции от Домантас Сабоник, не стигнаха за гостите. Ню Орлиънс Сакраменто отпада, а Ню Орлиънс завършва решетката на Запад. В първия кръг ще срещне Оклахома.